Mydlá

Často sa ma pýtate, prečo používam kozie mlieko vo svojich mydlách. Takže je to kôli jeho jedinečnému zloženiu.

Kozie mlieko obsahuje vysoko hodnotné bielkoviny ako kazeín, globulín alebo albumín, no je tiež bohaté na minerálne látky ako vápnik, horčík, draslík a fosfor alebo vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E, ale aj ľahko stráviteľné tuky. Okrem toho obsahuje AHA kyseliny (konkrétne kyselinu mliečnu a citrónovú) a kyselinu listovú, ktoré hydratujú a zvláčňujú aj vysušenú pokožku a navyše majú antibakteriálny účinok. Kozie mlieko je tiež bohaté na antioxidanty, ceramidy či koenzým Q10, ktoré bojujú proti známkam únavy a starnutia pleti.

Takže jeho hlavné účinky pre pleť v kocke: lieči ekzémy a vyrážky, mierni prejavy akné, dodáva hydratáciu vysušenej pokožke, rozjasňuje a zvláčňuje pleť, podporuje regeneráciu pokožky, mierni prejavy starnutia pleti, stabilizuje pH pokožky.

Rad mydiel bez kozieho mlieka - sú veľmi prospešné nakoľko pri ich výrobe studeným procesom používam kvalitné rastlinné oleje a maslá. Konkrétne olivový, kookosový olej, BIO bambucké maslo, konopný či olej šípkový, lisované za studena, íly a bylinky.

Každé mydielko má krásnu vôňu a  pokožke prospešné účinky.  

Mydlá sú bez konzervantov a umelých parfémov a bez palmového oleja.