Aj pre vegánov

Konopné mydlo

Konopné mydlo vyrábané ručne, bez silíc a konzervantov.

Výrobca:
Katarína Slaninová KS PRÍRODNÉ MYDLÁ
Dostupnosť:
Na sklade

4,50 €

+ -

Konopné mydlo

Konopné mydlo je vyrábané ručne procesom za studena. Spája v sebe silu konopného a kokosového oleja.

Konopný olej obsahuje množstvo prospešných látok, ktoré majú tiež vysoko antibakteriálne, regeneračné a protizápalové účinky. Konopný olej je rastlinný olej, ktorý sa získava lisovaním semien rastlín rodu konope (Cannabis sativa L.), presnejšie povedané z tzv. technického konope, ktoré prakticky neobsahuje návykové látky THC. Konope siate alebo technické konope nie je marihuana!
Konopný olej vďačí za svoje účinky najmä vysokému obsahu Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (ALA), ktorých obsah je u konopného oleja spomedzi všetkých rastlinných olejov najvyšší. Iné hodnotné látky obsahnuté v konopnom oleji sú a to predovšetkým chlorofyl a vitamín E, ale aj vitamíny A, D a dokonca i niektoré vitamíny skupiny B a fytosteroly, ktoré pri vyššom obsahu v strave znižujú hladinu tzv. zlého LDL-cholesterolu v krvi. Z minerálov konopný olej obsahuje najmä vápnik, horčík, draslík a železo.
Tieto látky spoločne zaisťujú pokožke potrebnú výživu.
Naše telo je od narodenia prispôsobené látkam obsiahnutým v konope, a to nielen pri kozmetických výrobkoch.

Kokosový olej je veľmi kvalitný a univerzálny tuk, ktorý sa dá využiť v kuchyni aj v kozmetike a má tiež nezanedbateľné antibakteriálne účinky.
Kokosový olej má príjemné aróma a na rozdiel od iných nasýtených tukov nezanecháva na pokožke mastný pocit. Vďaka množstvu priaznivých vlastností má v kozmetike široké využitie. Používa sa na prípravu krémov, pleťových masiek, balzamov, líčidiel, vlasovej kozmetiky a mydiel.
Kokosový olej má hydratačné a zvláčňujúce účinky a do pokožky sa rýchlo vstrebáva.

Prírodné konopné mydlo pomáha vyživiť pokožku celého tela, vrátane tváre, rúk, či vlasovú pokožku a ochrániť ju pred známkami starnutia.
Toto prírodné, neparfumované mydlo je zároveň vhodné aj pre tú najcitlivejšiu pokožku. Neobsahuje pridané arómy, farbivá ani konzervanty.


Zloženie: Cocos Nucifera (Coconut) Oil (kokosový olej), Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil (konopný olej za studena lisovaný), Aqua (voda), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný), Cannabis Sativa Filtrate (konopný filtrát)

Hmotnosť: 95 g (+-5 g)

Len na vonkajšie použitie.

Najlepšie spotrebovať do 18 mesiacov od dátumu výroby/ viď obal.

Bez umelých farbív, vôní a konzervantov.

Po použití nechajte vyschnúť na podložke.

Parametre

Hmotnosť95 g
Výška6,5 cm
Šírka5,5 cm
Hrúbka2,5 cm